Akkreditált Intézményünk felnőttképzési tevékenysége folytatására kérelmet nyújtott be az illetékes Hatósághoz, és az engedélyezési eljárás, szakértői szemle lebonyolítása után, 2014.01.06-án E-000077/2014 számon- határozatlan időre nyilvántartásba vették Intézményünket. A felnőttképzés engedélyezési eljárásának célja, hogy a felnőttképzést folytató intézmény, képzési tevékenységét a hatályos felnőttképzési törvényben, és a tv. alapján kiadott egyéb jogszabályokban meghatározott magasabb minőségi követelményeknek megfelelően végezze. Intézményünk működésének 28 éve alatt az OKJ- szerinti képzések szervezése dominált, – ezért az új engedélyezési eljárás első évében elkezdtük a szakmai képzések nyilvántartásba vételét, – és 2015-ben- partneri igények szerinti sorrendben – havonta dolgozzuk ki, és küldjük el minősítésre a régi és új Képzési Programjainkat.
2020-tól már az új felnőttképzési tevékenység engedélyezéséhez kapcsolódó jogszabályoknak megfelelve (B/2020/002180 nyilvántartási számon és E/2020/000224 számú engedéllyel) indítjuk képzéseinket.
A felnőttképzési tevékenység: olyan „rendszeresen” végzett iskolarendszeren kívüli képzés, amelyben a résztvevők nem állnak a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban. A felnőttképzési szerződés megkötésével képzési jogviszony jön létre a képzésben résztvevő személy és a képzést végző szervezetünk között. A felnőttképzésben „rendszeresnek” az a képzés tekinthető, amely folyamatos, ill. egy éven belül ismétlődik. Képzési tevékenységünk célja: felnőttek körében szervezetten megvalósuló, célirányos kompetenciakialakítás és kompetenciafejlesztés. A felnőttképzésünk célja szerint: – szakmai vagy általános célú képzés, valamint nyelvi képzés
Célja: a képzések egyénre szabott kialakításának elősegítése, a képzés hatékonyságának javítása
A beiskolázott tanulók körében képzésinduláskor – egyedi igény szerint- szervezett, ingyenes felnőttképzést kiegészítő tevékenységünk, – képzési programjaink:
Képzései programjaink, csoportjaink: hirdetés, szórólapok, közbeszerzési eljárás, állami- uniós projektekhez kapcsolódó képzési ajánlattételi felhívásra sikeres pályázat útján, vagy egyének, intézmények, vállalatok megkeresése alapján szerveződnek.
Intézményünk hatékony, korszerű képzési módszerekkel és nagy szakmai tudással szervezi meg az induló képzéseit. A képzési feltételek megteremtését komplexen kezeli.
Képző intézményünkben az oktatók folyamatos visszajelzést adnak a képzésben résztvevők előrehaladásáról, aktivitásáról, ill. az egyéni tanulási módszerek hatékonyságáról, – de az adott szakmához kapcsolódó lexikális és a gyakorlati ismeret számonkérését nem sürgeti. Időt adunk a képzésben résztvevőnek arra, hogy a képzési anyag ismeretrendszerré „álljon össze a fejében„. Fontosnak tartjuk, hogy már az első „un. modulzáró vizsgákon” sikerélményhez jusson minden résztvevő, – pozitív legyen az énképe, – elhiggye, hogy képes a szakma magas szintű elsajátítására, gyakorlására, – és ezáltal motiválttá váljon az egyre jobb teljesítményre. Képző intézményünk ezekkel a módszerekkel ért el – tízezer feletti létszámnál – 4.5 feletti vizsgaátlagot, és azt, hogy a Munkaügyi Központokkal együtt indított OKJ képzéseinken a résztvevők munkába állása, elhelyezkedési aránya jobb mint az országos átlag. Pl. a 2014-ben Salgótarjánban a TÁMOP- projekt keretében indított két Mentőápoló csoport közül , a munkahellyel nem rendelkezők 80 %-a dolgozott már a szakmájában. Ugyanitt a Gyakorló ápolók és a Szociális gondozó és ápolók kb. 70 %-a helyezkedett el, de a Heves megyei Munkaügyi Projektekben kiképzettek elhelyezkedési arányszáma is hasonló. A képzéseinken végzettek „állandó alkalmazása” azonban nálunk sem mutat ilyen magas százalékot, mivel a munkáltatók többsége nincs abban a helyzetben, hogy az alkalmazási támogatás megszűnése után is alkalmazzon minden pályakezdőt.